Kategoriler
Sıfırla
Fiyat
Marka
Renk
Zincirde boncuk

Zülfikar Takılar

Zülfikar Ürünler

Müslüman inancına göre Bedir Savaşı sırasında Hz. Muhammed’e gökten inen çatal uçlu kılıç vardır. Zülfikar adı verilen bu kılıcı Muhammed Hz. Ali’ye hediye etmiştir.

Aleviler için sembolik ve özel bir anlamı olan Zülfikar temalı ürünlere Zülfikar ürünler kategorimizden ulaşabilirsiniz. Sevdikleriniz için özel bir anlamı olacak olan bu hediyeyi kolye ya da bileklik şeklinde vereceğiniz gibi, yüzük olarak da verebilirsiniz.

Oldukça etkileyici bir hikayesi olan Hz. Ali’ye dair en önemli simgelerden olan Zülfikar kılıcı, erkek takıları için en iyi seçeneklerden biri olacaktır.

Zülfikar Kılıcının Hikayesi

Rivayete göre, Cebrail tarafından cennetten gönderilen Zülfikar kılıcı, Hz. Ali’ye verilmek üzere Muhammed’e gökten indirilmiştir. Uhud Savaşında düşman olan Amru bin Adud, savaşta kendisine karşı çıkacak birini istediğinde Muhammed, Ali’ye Zülfikar kılıcını hediye etmiştir.

Savaş esnasında Muhammed’e de saldıran düşmanları görünce peygamber yetiş hücum et ya Ali demiş, Ali ise Zülfikar’ı çekerek düşmanı alt etmiştir. Bu yüzden Zülfikar gibi keskin kılıç, Ali gibi yiğit olmaz denilmektedir. Alevi yakınlarınıza en güzel hediyelerden biri olan Zülfikar ürünler ile her zaman memnuniyet kazanacak olan bir hediye sunabilirsiniz.

Alevi-Bektaşi’lerin adaletin simgesi olarak bildiği Zülfikar, Ali ile özdeşlemiş bir silah olarak bilinmektedir. Kılıcın biri uzun biri kısa uçlarının iyiliği ve kötülüğü temsil ettiği bilinir. Zahiri ve batini yorumları temsil eden bu kılıç, aynı zamanda da nefse olan savaşı simgeler.

Zülfikar Nerededir?

Zülfikar kılıcının nerede olduğu konusunda birçok söylenti vardır. Eğer bu değerli manayı Zülfikar ürünler hediye ederek sevdiklerinize iletmek istediğinizde manasını da biliyor olmalısınız.

Biri Ali’nin naaşıyla birlikte kılıcın da gömüldüğüdür. Bir başka rivayet ise Ali’ni vefat etmeden önce kılıcının denize atılmasını istediği ve Hasan ve Hüseyin’in denize attığı yönündedir. Diğer bir inanca göre de Hz Mehdi’nin eline geçen bu kılıç, günü geldiğinde adaleti temsil etmek üzere Mehdi’nin elindedir.

Zülfikar Hakkında Bilinmeyenler

Zülfikar ürünler almak isteyenler için özel bir manası da asıl kılıcın 99 şifreden kabzası olan ve 102 şifreden çeliğinin olduğu ve Allah’ın sıfatlarından oluştuğu söylenir.

 

Göster:
Sırala:
hz.ali zülfikar kılıç kolye
​ Ürün Hakkında Hakkı, adaleti ve doğruluğu temsil eden orijinal Zülfikar Kolye t..
85,00TL KDV Hariç: 85,00TL
isimli zülfikar sonsuzluk
  Ürün Hakkında isimli zülfikar sonsuzluk kolye zülfikarın anlamını s..
85,00TL KDV Hariç: 85,00TL
ya ali zülfikar sonsuzluk kolye
​ Ürün Hakkında ya ali zülfikar sonsuzluk kolye zengin manaları olan sembol takıd..
85,00TL KDV Hariç: 85,00TL
Zülfikar Kolye
  Ürün Hakkında Klasik Zülfikar kolye Zülfikarı takı olarak sevenler ..
85,00TL KDV Hariç: 85,00TL